Częstotliwość szczepień przeciwko wściekliźnie u psów jest różna w poszczególnych stanach. Większość stanów wymaga szczepienia przypominającego co trzy lata, inne nakazują szczepienia coroczne. Częstotliwość wykonywania szczepień przypominających przeciwko wściekliźnie jest różna w poszczególnych stanach, dlatego należy skontaktować się z lekarzem weterynarii w celu uzyskania informacji na temat wymagań obowiązujących w danym stanie. Poniżej znajduje się przewodnik po szczepieniach psów przeciwko wściekliźnie. Szczepionki podaje się co najmniej trzy miesiące przed planowaną wizytą psa u weterynarza.

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z okiemzwierzaka.pl

Szczepienia psów przeciwko wściekliźnie różnią się w zależności od stanu

W zależności od zastosowanej szczepionki przeciwko wściekliźnie, okres ochrony psa przed wścieklizną jest różny w poszczególnych stanach. AVMA prowadzi listę stanowych przepisów dotyczących wścieklizny. Najlepszym źródłem informacji o wymaganiach dotyczących szczepień przeciwko wściekliźnie jest Twój lekarz weterynarii. Przepisy dotyczące wścieklizny obowiązujące w każdym stanie są inne, dlatego przed zaszczepieniem psa należy skontaktować się z lekarzem weterynarii.

Psy i koty wymagają szczepień przeciwko wściekliźnie. W niektórych stanach szczepienia są obowiązkowe, a w innych decyzja należy do władz lokalnych. Jeśli chcesz sprowadzić zwierzę z innego stanu, odpowiedzialne miasto lub hrabstwo będzie prawdopodobnie wymagać dowodu szczepienia. Niektóre stany zezwalają na odstępstwo od tego wymogu, jeśli zwierzę cierpi na jakąś chorobę. Przepisy dotyczące szczepień psów przeciwko wściekliźnie różnią się w zależności od stanu, jednak w wielu stanach wymagane jest zaświadczenie o szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie.

OMVS nie podaje połówek dawek szczepionek

Chociaż OMVS nie podaje psom połówek dawek szczepionek, posiada w swojej ofercie niektóre szczepionki. Nie podaje się jednak połówek dawek, ponieważ mogą one nie być tak skuteczne i zwiększać ryzyko wystąpienia reakcji poszczepiennych. Pies powinien otrzymać jedną pełną dawkę szczepionki przeciwko wściekliźnie dla psów oraz dawkę przypominającą co trzy lata. Szczepionka jest prawnie wymagana dla psów i zalecana dla kotów.

Przeczytaj:  Domowe sposoby na leczenie świerzbu u psa

Lekarz weterynarii John Robb podał psom o wadze poniżej 50 kg połowę dawki szczepionki przeciwko wściekliźnie. Nie uzyskał zgody właściciela i nie zastosował się do przepisów stanowych. Został uznany za winnego naruszenia prawa stanowego i narażenia na niebezpieczeństwo zarówno psów, jak i społeczeństwa. Wścieklizna jest niebezpieczna dla ludzi, a u małych psów może być śmiertelna. Praktyka Dr. Robba została objęta ścisłym nadzorem i będzie podlegać wyrywkowym audytom.

OMVS nie oferuje szczepionek przypominających przeciwko wściekliźnie

OMVS nie oferuje szczepionek przypominających przeciwko wściekliźnie dla psów. Szczepionki oferowane przez OMVS są skuteczne tylko wtedy, gdy pies otrzymał już dawkę przypominającą. Dawkę przypominającą należy podawać co trzy lata. Koszt szczepionki przypominającej wścieklizny wynosi od 7 do 20 dolarów za dawkę. W celu potwierdzenia szczepienia przeciwko wściekliźnie wymagane jest świadectwo szczepienia przeciwko wściekliźnie. W Oregonie szczepienia przypominające przeciwko wściekliźnie są wymagane dla psów co trzy lata. W innych stanach mogą obowiązywać inne wymagania.

Istnieje kilka skutecznych szczepionek przeciwko wściekliźnie dla psów i kotów. Zaszczepione zwierzęta domowe stanowią barierę między ludźmi a dzikimi zwierzętami. Szczepionka musi chronić 88% zwierząt przed zjadliwym szczepem wścieklizny. Istnieje kilka licencjonowanych szczepionek przeciwko wściekliźnie, w tym inaktywowane i rekombinowane produkty zawierające wirusy. Istnieją również doustne zmodyfikowane żywe szczepionki oraz produkty zawierające rekombinowane wirusy. Nie zapewniają one jednak lepszej ochrony niż szczepionki inaktywowane.

Podobne: