Lekarz weterynarii może powiedzieć Ci, jak często należy szczepić psa przeciwko boreliozie. Istnieje kilka szczepionek do wyboru, a każda z nich ma inny mechanizm działania. Zazwyczaj koszt szczepionki przeciwko boreliozie wynosi od 20 do 40 USD. Aby pies był w pełni zabezpieczony przed boreliozą, należy go zaszczepić dwa razy w pierwszym roku, a następnie raz w roku.

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z mopsik.com.pl

Szczepienie przeciwko boreliozie u psa

Szczepienie przeciwko boreliozie u psów jest dobrym sposobem na zapobieganie zakażeniu zwierzęcia tą śmiertelną infekcją bakteryjną. U psów borelioza jest wywoływana przez spiralną bakterię Borrelia burgdorferi. Choroba rozprzestrzenia się poprzez ukąszenia kleszczy czarnonogich, takich jak kleszcze jeleni. Chociaż antybiotyki mogą wyleczyć psa, u niektórych psów bóle stawów utrzymują się przez całe życie.

W zależności od stylu życia Twojego zwierzęcia i czynników ryzyka, lekarz weterynarii może zalecić coroczne szczepienie psa. Koszt szczepionki przeciwko boreliozie waha się od 20 do 40 dolarów za zastrzyk. Przed wizytą w klinice należy zadzwonić, aby dowiedzieć się, ile kosztuje szczepionka. Coroczne szczepienie jest jednak konieczne, aby utrzymać odporność. Lekarz weterynarii może udzielić Ci więcej informacji i odpowiednio doradzić.

Zwalczanie kleszczy jest częścią zapobiegania boreliozie

Kleszcze mogą powodować wiele problemów zdrowotnych u ludzi i psów. Kleszcze mogą przenosić różne choroby i często są trudne do zdiagnozowania. Stosowanie preparatów przeciw kleszczom dla psów jest niezbędne, aby zapobiec zarażeniu się zwierzęcia chorobą. Codziennie dokładnie sprawdzaj, czy Twój pies nie ma kleszczy i upewnij się, że usuwasz wszystkie, które się do niego przyczepiły. Sprawdź, czy nie ma kleszczy wokół oczu i pod ogonem, i nie pozostawiaj psa bez nadzoru podczas kontroli.

Przeczytaj:  Pierwsze szczepienie psa - kiedy wykonać?

Kleszcze żyją w lasach i na terenach trawiastych. Przyczepiają się do sierści Twojego zwierzęcia i czekają na okazję do ugryzienia. Najlepiej, jeśli Twój zwierzak będzie trzymany na szlakach lub na smyczy, gdy przebywa na terenach zalesionych. Przed wyjazdem w rejony endemiczne należy również rozważyć zaszczepienie psa przeciwko boreliozie. Kleszcze są trudne do wykrycia u zwierząt domowych, dlatego stosowanie preparatu zapobiegającego kleszczom uchroni Twoje zwierzę przed zachorowaniem na tę chorobę.

Test SNAP 4Dx na boreliozę

Test SNAP 4Dx na boreliozę dla psów mierzy poziom przeciwciał przeciwko bakterii Borrelia burgdorferi, czynnikowi wywołującemu boreliozę u psów. Zakażenie to jest przenoszone przez kleszcze. Do najczęstszych objawów boreliozy należą gorączka, obrzęk stawów i powiększenie węzłów chłonnych. Przewlekła choroba z ciężkimi objawami może prowadzić do śmiertelnego stanu zwanego boreliozowym zapaleniem nerek.

Test SNAP 4Dx jest najszybszym sposobem diagnozowania boreliozy u psów. Test jest skuteczny zarówno w przypadku badania w kierunku boreliozy, jak i erlichii, dwóch chorób przenoszonych przez kleszcze. Zaleca się, aby psy były badane w kierunku boreliozy co roku podczas rutynowych badań lekarskich. Test ten jest również wiarygodnym i opłacalnym sposobem dokumentowania przenoszenia choroby na terenie całego kraju.

Podobne: