Zabieg toksyną botulinową to jedna z najpopularniejszych obecnie metod walki ze zmarszczkami i oznakami starzenia. W rękach doświadczonego specjalisty jest procedurą bezpieczną, mało inwazyjną i skuteczną. Po zastosowaniu toksyny botulinowej można cieszyć się odmłodzonym wyglądem przez wiele miesięcy. Zanim jednak zdecydujesz się na tę procedurę, ważne jest, abyś zdobył podstawową wiedzę na temat tej procedury.

Toksyna botulinowa – czy należy się jej bać?

Toksyna botulinowa, choć kojarzy się z trucizną, w medycynie estetycznej jest szeroko stosowana i uznawana za mało inwazyjną. W kontrolowanych, bardzo małych dawkach substancja ta stanowi bezpieczne narzędzie do redukcji zmarszczek. Ważne jednak, aby zabieg toksyną botulinową został wykonany przez wykwalifikowanego specjalistę, np. z Kliniki Miracki w Warszawie, który posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Profesjonalista nie tylko właściwe wykona procedurę, ale również oceni, czy nie występują przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Toksyny botulinowej nie można stosować w ciąży, podczas karmienia piersią, a także w przypadku chorób nerwowo-mięśniowych czy alergii na składniki preparatu. Mimo że słowo toksyna może budzić obawy, medyczne wykorzystanie tej substancji jest bezpieczne, pod warunkiem przestrzegania wszystkich zasad i standardów medycznych.

Na czym polega zabieg toksyną botulinową?

Procedura polega na iniekcji niewielkich dawek toksyny botulinowej w określone obszary twarzy. Głównym celem tego zabiegu jest redukcja zmarszczek mimicznych, głównie tych, które znajdują się między brwiami, wokół oczu czy na czole. Toksyna botulinowa działa poprzez tymczasowe zablokowanie przekazu nerwowego do mięśnia, co prowadzi do jego relaksacji i wygładzenia skóry w miejscach, gdzie wcześniej były zmarszczki. W przeciwieństwie do wypełniaczy, do których należy kwas hialuronowy, toksyna botulinowa nie dodaje objętości ani nie „wypełnia” zmarszczek. Jej działanie opiera się na minimalizowaniu aktywności mięśni, co pozwala na wygładzenie skóry i zapobiega pogłębianiu się zmarszczek mimicznych. Zabieg toksyną botulinową jest zazwyczaj szybki i nie wymaga specjalnego przygotowania ani długiego okresu rekonwalescencji.

Efekty zastosowania toksyny botulinowej na twarz

Głównym rezultatem po zastosowaniu toksyny botulinowej jest redukcja zmarszczek mimicznych, co sprawia, że twarz wygląda na bardziej wypoczętą i młodszą. Substancja ta skutecznie wygładza bruzdy poziome na czole i między brwiami (tzw. lwia zmarszczka) oraz zmarszczki wokół oczu (tzw. kurze łapki). Przy odpowiednio dobranych dawkach i precyzyjnie przeprowadzonym zabiegu, efekty wyglądają bardzo naturalnie. Twarz nie jest pozbawiona mimiki, a rysy są wygładzone w sposób subtelny.

Przeczytaj:  Jak pielęgnować sierść kota?

Efekty działania toksyny botulinowej są widoczne po kilku dniach i utrzymują się zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy w zależności od indywidualnych cech organizmu i obszaru leczonego. Po tym czasie mięśnie stopniowo odzyskują swoją pierwotną funkcję, a skóra zaczyna ponownie wykazywać oznaki starzenia. Zabieg można powtarzać, aby utrzymać pożądane rezultaty przez dłuższy czas.

Potrzebujesz porady eksperta na temat zabiegów medycyny estetycznej? Zobacz więcej na stronie Find Beauty Expert.

Materiał promocyjny

Podobne: