Wycieczka do weterynarza nie jest konieczna, jeśli możesz poradzić sobie z problemem w domu. Istnieją dostępne bez recepty leki i błonnik z dyni, które pomogą złagodzić biegunkę u Twojego psa. Biegunka jest często powodowana przez pasożyty jelitowe. Pomocne w diagnozowaniu problemu jest śledzenie kupy psa. Zwróć uwagę na jej kolor i konsystencję. Zanotuj wszelkie inne objawy występujące u Twojego psa. Informacje te pomogą lekarzowi weterynarii ustalić dokładną przyczynę problemu.

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu pudel.com.pl

Leczenie biegunki u psa bez wizyty u lekarza weterynarii

Biegunka jest częstym problemem u Twojego psiego towarzysza. Chociaż wiele przypadków biegunki u psów jest prostych i można je leczyć w domu, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii w przypadku podejrzenia poważniejszej choroby. Poniższe domowe sposoby leczenia biegunki u psów są zalecane przez lekarzy weterynarii. Zabiegi te są bezpieczne i skuteczne w przypadku łagodnych epizodów biegunki. W ciężkich przypadkach należy udać się do lekarza weterynarii. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji!

Leki dostępne bez recepty dla ludzi

Leki dostępne bez recepty dla ludzi mogą być stosowane u psów w przypadku typowych problemów żołądkowo-jelitowych, takich jak biegunka. Przed podaniem tych leków Twojemu psu porozmawiaj z lekarzem weterynarii o ich skutkach ubocznych. Wiele z tych leków zawiera aspirynę lub kwas salicylowy, które mogą być toksyczne dla psa. Lekarz weterynarii może również wystawić Ci receptę na odpowiednie leczenie. Poniżej podano kilka przykładów leków dostępnych bez recepty dla psów i ich skutki uboczne.

Błonnik z dyni

Podawanie psu dyni może być korzystne, gdy cierpi on na biegunkę. Dynia zawiera zarówno błonnik rozpuszczalny, jak i nierozpuszczalny. Błonnik rozpuszczalny spowalnia trawienie i zwiększa objętość stolca. Błonnik rozpuszczalny jest również przydatny w kontrolowaniu luźnych stolców i spowalnianiu tempa trawienia. Regularne spożywanie dyni dziennie przez psa może powstrzymać biegunkę.

Przeczytaj:  Jak radzić sobie z problemami behawioralnymi u psa – skuteczne metody

Pasożyty jelitowe wywołują biegunkę u psów

Pasożyty jelitowe mogą powodować biegunkę u Twojego psa, a niektóre ich rodzaje nie są łatwe do wykrycia. Jednym z takich organizmów jest Giardia. Jest on przenoszony na psy poprzez ich kał i występuje również w jelitach zdrowych psów. Giardia nie jest poważną chorobą, ale ciężkie przypadki mogą prowadzić do stanu znanego jako głęboka niedokrwistość. Giardia jest również obecna u zdrowych psów, chociaż nie jest rutynowo wykrywana.

Czerwone smugi w kupie wskazują na krwawienie w dolnym odcinku przewodu pokarmowego

Jasnoczerwone smugi w kupie mogą wskazywać na krwawienie w dolnym odcinku przewodu pokarmowego. Może to być spowodowane hemoroidami, szczelinami odbytu, abbrazją lub rakiem jelita grubego. Kolor ten jest również powodowany przez barwniki zawarte w niektórych produktach spożywczych. Jednym z powszechnych barwników powodujących czerwony stolec jest bizmut, składnik leków zobojętniających.

Podobne: