Jeśli zauważyłeś u siebie któryś z poniższych objawów alergii na sierść psa, powinieneś skonsultować się z lekarzem w celu postawienia diagnozy. Jeśli podejrzewasz, że masz alergię na sierść psa, lekarz może przepisać steroidy donosowe, zastrzyki antyalergiczne lub wykonać test skórny. Jeśli te testy wykażą, że masz alergię na sierść psa, możesz unikać kontaktu z psami do czasu postawienia właściwej diagnozy.

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z pedzacykocurek.pl

Zastrzyki przeciw alergii

Właściciele psów mogą pomóc w zmniejszeniu reakcji alergicznych, podając swojemu pupilowi zastrzyki antyalergiczne. Zastrzyki alergiczne dla psów są zwykle podawane w formie zastrzyków pod skórę i mogą być podawane nawet co cztery tygodnie lub codziennie. Leczenie to może być jednak kosztowne, a koszty z czasem mogą się sumować. Dlatego przed rozpoczęciem leczenia należy omówić swoją sytuację finansową z lekarzem weterynarii. Przyjmowanie zastrzyków przeciw alergii może być bardziej opłacalną opcją niż leczenie objawów po kolei.

Sterydy donosowe

Podczas gdy typowe objawy alergii na psa są podobne do innych rodzajów alergii, specyficzne objawy będą się różnić u poszczególnych osób. Poza różnymi lekami, domowe sposoby leczenia alergii u psów mogą pomóc w łagodzeniu objawów. Należą do nich sterydy donosowe i zastrzyki antyalergiczne. Jeśli cierpisz z powodu reakcji alergicznych na psy, najlepiej jest zasięgnąć porady lekarskiej przed zastosowaniem domowych sposobów. Jeśli wystąpią którekolwiek z tych objawów, należy omówić je z lekarzem lub dermatologiem.

Test skórny

Test skórny jest powszechnie stosowanym testem diagnostycznym służącym do wykrywania objawów alergii na sierść psa. Do wykonania testu nadają się pacjenci w każdym wieku. Niemowlęta w wieku powyżej 6 miesięcy są również uznawane za odpowiednie do wykonania tej procedury. Chociaż procedura jest generalnie bezpieczna, w rzadkich przypadkach test może wywołać reakcję alergiczną. Reakcje te są bardziej nasilone niż inne rodzaje reakcji alergicznych, np. na pokarmy. W przypadku wystąpienia takiej reakcji, świadczeniodawca powinien być gotowy do podania leku przeciwhistaminowego lub miejscowo kortykosteroidu.

Przeczytaj:  Szczepienie psa na wściekliznę - jak często?

Unikanie kontaktu z psami

Dla wielu osób pierwszym krokiem do opanowania alergii na psy jest unikanie przebywania w ich otoczeniu. Ważne jest, aby unikać kontaktu z psami, w tym regularnego ich kąpania. Jeśli nie możesz sam kąpać psa, możesz zatrudnić członka rodziny, który zrobi to za Ciebie. Codzienna pielęgnacja psa może również zmniejszyć ilość sierści psa w domu. Ostatecznie, najlepszym sposobem zapobiegania reakcji alergicznej na sierść psa jest unikanie kontaktu z psami.

Objawy różnią się u poszczególnych osób

Objawy alergii na sierść psa mogą być takie same u każdego, jednak u niektórych osób objawy są gorsze niż u innych. Osoby uczulone na sierść psa powinny unikać mieszkania z psami i poprosić gospodarza domu o nie wpuszczanie zwierzęcia do pomieszczeń, w których śpią. Dla osób z umiarkowanymi lub ciężkimi objawami alergii korzystne może być pozostawienie psa na zewnątrz na kilka godzin dziennie. Zabieg ten jest idealny, gdy właściciel psa mieszka we wspólnej przestrzeni z osobą cierpiącą na alergię.

Podobne: