Istnieją pewne ogólne wytyczne dotyczące żywienia psa. Psa należy karmić trzy do czterech razy dziennie. Należy zwrócić uwagę na wielkość porcji, porę karmienia i częstotliwość podawania posiłków. Należy również unikać sztucznych barwników i aromatów. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej. Jeśli Twój pies ma regularny harmonogram jedzenia, możesz karmić go trzy do czterech razy dziennie. Przestrzeganie harmonogramu karmienia jest ważne dla zachowania zdrowia psa. Oto kilka pomocnych wskazówek.

Wielkość porcji posiłku

Niezależnie od rasy, istnieje kilka typowych pytań, które pojawiają się, gdy próbujesz dowiedzieć się, jak karmić swojego psa. Dobrą zasadą jest karmienie psa dwa razy dziennie, dzieląc całkowitą ilość pokarmu na dwie mniejsze porcje. Pamiętaj, aby porcje były małe, aby nie przekarmić psa, i sprawdzaj skład smakołyków przed ich podaniem. Ilość karmy podawanej psu w ciągu dnia może się różnić w zależności od poziomu jego aktywności.

Czas karmienia

Podczas karmienia psa należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Niewłaściwe ilości karmy mogą powodować różne problemy zdrowotne u psa, w tym otyłość i zastoinową niewydolność serca. Ponadto niewłaściwe żywienie może prowadzić do chorób skóry, cukrzycy, zapalenia kości i stawów, a nawet niektórych rodzajów nowotworów. Aby uniknąć tych problemów, powinieneś skonsultować się z lekarzem weterynarii w celu ustalenia właściwej ilości karmy dla Twojego psa. W tym artykule omówimy kilka najważniejszych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu ilości karmy, jaką należy podawać swojemu psu.

Częstotliwość posiłków

Jednym z najważniejszych pytań dotyczących żywienia psa jest to, jak często należy go karmić. Chociaż niektóre psy wolą jeść jeden duży posiłek dziennie, karmienie ich dwoma mniejszymi posiłkami dziennie pomoże im dłużej zachować sytość. Metoda ta powinna być jednak stosowana z dużą ostrożnością, ponieważ niektóre psy stają się agresywne, kiedy oddziela się je od jedzenia. Powinieneś zawsze karmić psa zgodnie z regularnym harmonogramem, aby łatwiej było kontrolować jego nawyki żywieniowe.

Przeczytaj:  Zapalenie stawów u kota leczenie

Unikaj sztucznych barwników

Chociaż niektóre barwniki spożywcze mogą wyglądać ładnie, mogą być bardzo szkodliwe dla Twojego psa. Niektóre rasy są podatne na alergie na barwniki pokarmowe. Sztuczne barwniki mogą powodować nadpobudliwość, zwłaszcza u psów, które z natury są aktywne. W karmach dla zwierząt można znaleźć naturalne barwniki, takie jak marchewka czy jabłko, jednak mogą one nie być tak zdrowe, jak te zawarte w żywności dla ludzi. Zamiast tego poszukaj innych pokarmów, które zawierają bardziej naturalne barwniki. Poniżej podano przykłady pokarmów, które nie powinny zawierać sztucznych barwników.

Wolne karmienie to metoda karmienia psa

W przeciwieństwie do ludzi, psy nie potrafią odróżnić pokarmu, który zjadły od tego, którego nie zjadły. Karmienie swobodne wymaga odmierzania dawek pokarmu, które pies spożywa codziennie, przy czym ważne jest, aby robić to stopniowo. Jeśli rozpoczniesz karmienie bez przestrzegania harmonogramu, Twój pupil może szybko nabawić się nadwagi. Podobnie, psy karmione swobodnie są bardziej narażone na choroby.

Podobne: